چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

 

رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ی ۴۰ ساله‌ی انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌سازی شده است». گام دومی که باید در چارچوب «نظریه‌ی نظام انقلابی» و با «تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی» به‌سوی تحقق آرمانِ «ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه)» برداشته شود.

 

رهبر معظم انقلاب با ابراز خرسندی از تجاوب و پاسخ مثبت نخبگان، جوانان، دانشجویان، روحانیان و طلاب به مفاد بیانیه‌ی گام دوم (که اواخر بهمن ماه صادر کردند) افزودند: این مسئله نشان می‌دهد در کشور به‌خصوص در میان جوانان آمادگی برای تلاش در زمینه‌ی تحقق این بیانیه وجود دارد و مسئولان باید از این ظرفیت استفاده کنند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: در گام دوم انقلاب، جوانان باید شانه‌ی خود را زیر کارهای بزرگ و کوچک قرار دهند، همچنان‌که در گام اول نیز با هدایت‌های امام، جوانان، کشور را به پیش می‌بردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: جوانان کشور روزی هزینه‌ی مبارزه با رژیم طاغوت را پرداخت کردند تا انقلاب به پیروزی برسد و نظام طاغوتی ویران شود، در دوران دفاع مقدس نیز خانواده‌ها و جوانان هزینه‌ی دفاع از کشور را قبول کردند تا نسل امروز از دستاورد آن یعنی امنیت بهره‌مند شود، و امروز نوبت جوانان عزیز میهن است که هزینه‌ی ایستادگی در مقابل دشمن را بپردازند تا نسل‌های آینده از نتایج و دستاوردهای درخشان این ایستادگی استفاده کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روح و جوهره‌ی بیانیه‌ی گام دوم را از یک سو شناخت داشته‌ها و استفاده از مزیت‌ها و ظرفیت‌های فراوان کشور و از سوی دیگر شناخت و مقابله‌ی جدی با آفت‌ها، فسادها و راه‌های رخنه‌ی دشمن خواندند و افزودند: جوانان در پرتو این دو شناخت باید برای حل مشکلات سینه سپر کنند.

ایشان با اشاره به جمع‌بندی غربی‌ها درباره‌ی ناممکن بودن مبارزه با اراده‌ی ملی مردم ایران افزودند: این شناخت، دشمنان را بر تضعیف اراده‌ی ملت متمرکز کرده به‌گونه‌ای که میلیاردها پول خرج می‌کنند تا با ایجاد رخنه در اعتقادات سیاسی و دینی جوانان ایران، اراده و انگیزه‌ی حرکت و تلاش در آن‌ها ضعیف شود.

رهبر انقلاب افزودند: دشمنان ایران و ملت ایران می‌خواهند از شکل‌گیری اراده‌ی ملت برای پیشرفت ایرانی - اسلامی و ایجاد جامعه و تمدن اسلامی جلوگیری کنند اما به فضل الهی قادر نخواهند بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «القای ضرورت کنار گذاشتن دین برای رسیدن به پیشرفت» را توطئه‌ی دیگر مستکبران برشمردند و افزودند: با وجود این تلاش‌ها، امروز بهترین و پیشرفته‌ترین صنایع ایران همچون موشکی، هسته‌ای و فناوری‌های زیستی، غالباً به برکت تلاش‌های جوانان مؤمن و متدین شکل گرفته است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با توصیه‌ی مؤکد به جوانان برای وحدت و پرهیز از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و اختلاف‌انگیز و نیز مرزبندی پررنگ با دشمن در عین پرهیز از مرزبندی در میان نیروهای داخلی افزودند: جوانان عزیز همان‌گونه که امام می‌گفت هرچه فریاد دارند بر سر آمریکا بکشند و در میدان علم و فکر و معرفت و سیاست و کار، تلاش خود را مضاعف کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با فراخوان سه قوه برای کمک به جوانان در روند پیشرفت کشور تأکید کردند: به فضل الهی فردای ایران عزیز بسیار بسیار بهتر از امروز خواهد بود.