شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰
اقتصاد ایران را به‌جای اینکه با رویکرد توانمندی‌های داخلی به منصه ظهور برسانند به سمت اقتصاد شرطی سوق دادند

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی

اقتصاد ایران را به‌جای اینکه با رویکرد توانمندی‌های داخلی به منصه ظهور برسانند به سمت اقتصاد شرطی سوق دادند

رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف تأکید کرد: نگاه ما در حوزه اقتصادی نگاه مبتنی بر رویکرد کاملاً تخصصی و حرفه‌ای و با اجماع نظر متخصصان شکل‌گرفته است. طی سال‌های گذشته مشکلات کشور به مذاکرات گره‌زده شد،

به گزارش سامانه گام دوم انقلاب اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز (دوشنبه 17 خرداد) در نشست مشترک کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با کمیته‌های استانی سراسر کشور این شورا اظهار داشت: امروز نزدیک به 15 هزار نفر فقط اعضای کمیته اقتصادی در سراسر کشور هستند، افرادی که یا فعالیت اقتصادی دارند یا تحصیلات تخصصی در حوزه اقتصاد دارند یا استاد دانشگاه هستند که این ظرفیت بزرگ برای نظام است، با این تیم یک ساختار بزرگ و گسترده در کشور تدارک دیده‌شده است.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، عنوان کرد: تقریباً اکثریت نمایندگان مجلس از کاندیداهای شورای ائتلاف در انتخابات مجلس هستند؛ اکنون این ظرفیت که با حضور نمایندگان مجلس، فعالان اقتصادی، اساتید دانشگاه و چهره‌های دیگر در حوزه اقتصاد در خدمت ستاد انتخاباتی شورای ائتلاف و آیت الله رئیسی است.

 

پورابراهیمی تصریح کرد: این ظرفیت تنها برای انتخابات ریاست جمهوری نخواهد بود و آمادگی این وجود دارد، ظرفیت و توان کارشناسی کمیته اقتصادی در اختیار کاندیداهای شوراهای شهر، میاندوره‌ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلانی قرار گیرد.

 

وی گفت: کشور اکنون با بحران‌ها و مشکلات متعددی مواجه است و امیدواریم با اتکا به این ظرفیت و توان کارشناسی که ایجاد شده مشکلات کشور حل شود.

 

رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، ادامه داد: یکی از موضوعات مورد بحث، بحث گروه ویژه اقدام مالی یا FATF است؛ اگر چه سعی شده است مشکل آن حل شود، اما باید ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی را در اولویت قرار داده و تقویت کرد تا اثرگذاری عوامل خارجی تاحد ممکن کاهش یابد.

 

پورابراهیمی معقتد است: برای برون رفت از شرایط کنونی در اقتصاد کشور، نیازمند اقدامات خیلی خاص نیستیم، فقط اگر آنچه که به عنوان راهکارهای علمی و تخصصی توسط دلسوزان نظام در طول این سالها ارائه شده است، مورد توجه و استفاده قرار گیرد، مشکلات اقتصادی حل خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: ادبیات ما هم یک ادبیات کاملاً تخصصی است، نگاه سیاسی به حوزه اقتصاد حتما موجب مشکلاتی می شود و قطعا مسیر کشور را متفاوت خواهد کرد.

 

رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف تأکید کرد: نگاه ما در حوزه اقتصادی نگاه مبتنی بر رویکرد کاملاً تخصصی و حرفه‌ای و با اجماع نظر متخصصان شکل‌گرفته است. طی سال‌های گذشته مشکلات کشور به مذاکرات گره‌زده شد، اقتصاد ایران را شرطی کردند و به‌جای اینکه اقتصاد ایران را با رویکرد توانمندی‌های داخلی به منصه ظهور برسانند به سمت اقتصاد شرطی سوق دادند.

 

وی ادامه داد: با صراحت اعلام میکنم مجموعه جریان انقلاب در کشور بدون اتکا به مذاکرات، احقاق حقوق کشور را دنبال خواهد کرد و همچنین ذره ای از منافع ملی در مذاکرات کوتاه نخواهد آمد و موضوعات اقتصادی کشور را نیز نباید به مذاکرات گره زد.

 

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
اخرین اخبار
کارت هواداری سید ابراهیم رئیسی در یک دقیقه صادر می‌شود

کارت هواداری سید ابراهیم رئیسی در یک دقیقه صادر می‌شود

کارت عضویت باشگاه هواداران سید ابراهیم رئیسی ...
عبدالرحمن معاشر به‌عنوان رئیس ستاد کشوری «ایران من» منصوب گردید

عبدالرحمن معاشر به‌عنوان رئیس ستاد کشوری «ایران من» منصوب گردید

حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین علم الهدی طی حکمی ...
عبدالرحمان معاشر عضو شورای راهبردی ستاد مرکزی آیت الله رئیسی شد

عبدالرحمان معاشر عضو شورای راهبردی ستاد مرکزی آیت الله رئیسی شد

عبدالرحمان معاشر در انتخابات شورای راهبردی ...