شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

پس از گذشت بیش از 16 ماه از ورود ویروس کرونا به ایران و البته 3 روز پس از صدور مجوز تزریق واکسن کوو برکت، آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های ایران برای خرید واکسن و ماسک را برداشته است.

به گزارش سامانه گام دوم انقلاب اسلامی، پس از گذشت بیش از 16 ماه از ورود ویروس منحوس کرونا به ایران و البته 3 روز پس از صدور مجوز اضطراری برای تزریق واکسن کوو برکت، دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های ایران برای خرید واکسن و ماسک را برداشته است. انتشار این خبر با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است که بخش‌هایی از آن در ادامه آمده است.

حجت نیکی ملکی
تحریم های آمریکا چگونه بی اثر می‌شود؟
9 دی آغاز کارآزمایی بالینی واکسن برکت
24 دی تحریم تولید کننده واکسن برکت توسط آمریکا
تلاش چند ماهه دانشمندان جوان ایرانی و توکل به خدا بجای کدخدا
24 خرداد صدور مجوز اضطراری واکسن برکت
27 خرداد لغو تحریم های مربوط به کرونا ایران توسط آمریکا

 
علیرضا وهاب زاده
آمریکا پس از دسترسی ایران به واکسن کرونا بعد از۱۶ماه از شیوع کرونا برای مبادلات کرونایی معافیت تحریمی صادر کرد! آمریکابا تشدید تحریم‌های دارو و تجهیزات پزشکی بزرگترین جنایت را در حق شهروندان و بیماران ایرانی انجام داد. کجاهستند اونهایی که می‌گفتند دارو‌ و واکسن کرونا تحریم نیست؟

 
کیانوش جهانپور
افزون بر 16 ماه، تحریم دارو، تجهیزات پزشکی و واکسن علیه مردم ایران انکار میشد، رسانه ملکه و راشد اینترنشنال و فیک نیوز و کاسب نیوز و... هم در شیپور عدم شمول تحریم بر غذا و دارو و... می دمیدند، اینک اما بعد از تولید همه آنها از جمله واکسن، خزانه داری آمریکا اعلام لغو تحریم کرده!!

 
hamid reza
7 فروردین تفاهم‌نامه 25ساله با #چین امضا شد، چند روز بعد #آمریکا خواستار مذاکره برای بازگشت به #برجام شد؛ (تا مسیر بی‌اثری تحریم را خنثی کند) 24 خرداد واکسن ایرانی #کرونا مجوز گرفت، دیروز آمریکا برای مبادلات مرتبط با کرونا معافیت صادر کرد! (تا بخریم و نفروشیم!) #راهبرد_اقتدار

 
سلمان معمار
وقتی واکسن کرونا رو ساختیم آمریکا تحریم واکسن ایران رو برداشت!
ریشه بقیه تحریم ها هم در "وابستگی" ما به خام فروشی نفته.

 
صریح
آمریکا تا فهمید ایران در بخش واکسن خودکفا شده،تحریم کرونایی رو برداشت. قبلا هم شاهد چنین نمایشی در عرصه تحریم بنزین ایران بودیم. آقای رئیسی که خوب میدونه ولی کاش حسن روحانی هم میفهمید که تنها راه رفع مشکلات *خنثی سازی تحریم با تکیه به توان داخلی* است!

 
hamed sarrafpour
همینکه ایران موفق به تولید انبوه #واکسن_ایرانی #کرونا شد، آمریکاییها مبادلات کرونایی با ایران را از تحریم ها معاف کردند. نتیجه: اگر بخواهیم تحریم ها رفع و بی اثر شود، باید خودکفا شویم. و به توان داخلی متکی باشیم و نه به برجام و کاخ سفید!

 
شاسدلی
جالبه، BBC و سعودی نشنال مگه نمی‌گفتند ایران تحریم دارو نیست؟ پس چرا حالا که واکسن کرونا ساختیم آمریکا اعلام کرده تحریم واکسن رو برداشته؟

 
حامیم
در حالیکه از 24 خرداد مجوز تزریق واکسن کوو برکت صادر شده، آمریکا زحمت کشیده و بعد از 16 ماه، تحریم واکسن کرونا و ماسک رو برداشته!
آقای کدخدا ما با تکیه به توان داخلی تحریم رو خنثی کردیم و دیگه نیازی به واکسن خارجی نداریم
با کووبرکت هم در برابر تحریم واکسینه شدیم هم کرونا

 
امیر حسن
مهم واکسن ایرانی آمد
تحریم برداشته شد
مشخص شد که راه رفع هر تحریم، در خود کفایی داخلی است
انشالله با تشکیل دولت «ما می‌توانیم»، آینده روشن در پیش روست.


ژوبین
چقدر این امریکا نایسه ..!! همینکه #واکسن_برکت مجوز گرفت تحریمهای کرونایی ایران رو تعلیق کرد آدمو یاد برداشتن تحریم های بنزین بعد از افتتاح #ستاره_خلیج فارس میندازه ؛))) بهترین راه مقابله با تحریم قوی شدن است.

 
جناب آقای استیون
روحانی: خیلی خوشحال شدم که مقام آمریکایی رسما اعلام کرد از امروز ما تحریم ماسک و واکسن را بر می‌داریم!
این نه به مذاکرات ربط داره نه آمریکای بایدن مهربونتره
ما در تولید ماسک و واکسن خودکفا شدیم و تحریم کردن مفهومی نداره
باید تحریمها رو اینجوری بی اثر کرد نه با خواهش و التماس

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید !

ارسال دیدگاه
ارسال نظر
captcha
اخرین اخبار